Germiyan Bilge Koleji > Robotix-Kodlama

0 (274) 227 11 10 info@germiyanbilge.com

GELECEĞİN DİLİ KODLAMA

Nedir bu kodlama? Hangi dilleri biliyorsunuz? –İngilizce –Almanca –Fransızca hatta belki Çince peki ya Kodlama? Teknoloji değiştikçe geliştikçe bugünün geleceğin dili Kodlama. Programlama öğrenmek aslında yeni bir dil öğrenmek gibi. Uzmanlara göre de ne kadar erken yaşta başlanırsa öğrenmesi o kadar kolay oluyor.

Kodlama eğitimi çocuklara matematik, bilim, problem çözme, takım çalışması, proje bazlı düşünme, yaratıcı sanatlar ve daha pek çok alanda beceri kazandırıyor. Çocuklar her şeyden önce algoritmik ve tasarım odaklı düşünebilmeyi keşfediyor.

Peki biz Germiyan Bilge Eğitim Kurumları olarak Kodlama ve Robotik derslerimizde neler yapıyoruz?

Lego Classic setlerimiz ile geleceğin mühendislerine bilim insanlarına kendi icatlarını yapmaları ve hayal etmeleri için fırsatlar tanıyoruz. İlk kademe ile yaptığımız bu etkinliklerde hayal dünyamıza ve yaratıcılığımıza çok güveniyoruz.

Geleceğin teknolojisi olan robotik kodlama derslerimizi oldukça önemsiyoruz. Robotik eğitimleri, çocukların motor kabiliyetlerinin gelişmesine ve mekanik düzeneklerin çalışma prensiplerini öğrenmelerine yardımcı olmaktadır. Derslerimizde kullandığımız setler sayesinde çocuklar, bu yetenekleri eğlenceli bir şekilde vakit geçirerek edinirler ve geliştirirler. Ayrıca bu setler, çocukların sadece motor becerilerini ve mekanik yeteneklerini geliştirmemektedir. Programlanabilir olmaları sebebiyle çocukların algoritma mantığını da kavramalarını sağlamaktadır. Algoritma, bir problemin çözümü için gerekli olan adımları belirten bir terimdir. Bunu öğrenen ve geliştiren çocuklarsa, hayatlarında karşılaştıkları her sorun için çözüm üretebilme becerisini elde etmiş demektir.

Wedo 2.0 setlerimiz ile sadece motor becerilerini ve mekanik yeteneklerini geliştirmiyor aynı zamanda robotların belli bir davranış sergilemeleri için programlanmayı da öğreniyoruz. Robotik derslerimizde eğlenerek öğreniyoruz.

Lego Mindstorms EV3 robot setlerimiz ile ortaokul öğrencilerimizle ileri düzey robotlar yaparak programlıyoruz. Kendi oyunumuzu kendimiz kodlayarak tüketen Dünya’ya üreten bireyler olarak katılıyoruz.

Germiyan Bilge Ortaokulu olarak her yıl Uluslararası olarak yapılan First LEGO League yarışmasına takımımız ile katılıyoruz. Her yıl geliştirdiğimiz yeni projeler ve robotlarımız ile ödüllerimize bir yenisini ekliyoruz.

Germiyan-Bilge-Koleji-Robotix-Kodlama-01
Germiyan-Bilge-Koleji-Robotix-Kodlama-02
Germiyan-Bilge-Koleji-Robotix-Kodlama-03
Germiyan-Bilge-Koleji-Robotix-Kodlama-04