0 (274) 227 11 10 info@germiyanbilge.com

Özel Germiyan Bilge İlkokulunda öğrencilerimizi her yönüyle geliştirmeye ve bireysel olarak tanımaya yönelik bir eğitim programı uygulanmaktadır. Okulumuzda temel hedefimiz eğitim teknolojilerinden yararlanarak bilgiye ulaşan, yorumlama yapabilen ve yeniden üretmek için çabalayan bireyler yetişmektedir. Bunun yanında ulusal değerlerine sahip çıkan Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, sosyal, başarılı ve özgüven duygusu gelişmiş insan yetiştirmek amaçlanmaktadır.

1 ve 4. sınıflar seviyesinde Türkçe derslerinde, okuma, dinleme, konuşma ve yazma alanlarının gelişimine yönelik çalışmalar yapılmakta ve Türkçesine sahip çıkan bireyler yetiştirilmektedir.
Hayatın her alanında gereksinim duyulan matematik derslerinde öğrenmeyi öğreten metodlar kullanılarak, öğrencilerimizin gündelik hayatını kolaylaştırmak esas alınmıştır.

Hayat Bilgisi ve Sosyal bilgiler dersleriyle Hak ve sorumluluklarını bilen, araştıran, sorgulayan, geçmişini bilip geleceğine doğru yön verebilen öğreciler yetiştirilmktedir. Fen Bilimleri dersinde 3D bilim labaratuvarımızda deneylerle öğrencilerimize yaparak-yaşarayarak öğrenme imkanı sunularak, bilimsel süreç öğrecilerimizle işlenmektedir.Bunların yanı sıra öğrencilerimize verdiğimiz 2 farklı yabancı dil eğitimi ile (İngilizce, Almanca) eğitim hayatlarında ve hayatın bütününde yaşanan gelişmelere öğrencilerimizin ayak uydurması hedeflenmiştir. Bale, buz pateni, jimnastik, resim, müzik, satranç, kodlama, halk oyunları ve spor dersleri ile öğrencilerimizin içten katılımını sağlayan bir eğitim sistemi öne çıkarıyoruz.