Germiyan Bilge Koleji > Hafta Sonu Kursları Ve Sosyal Etkinlikler

0 (274) 227 11 10 info@germiyanbilge.com

Germiyan Bilge Koleji Hafta Sonu Kursları Ve Sosyal Etkinlikler

Gerçek hayatın provası niteliği taşıyan okul, çocukları birçok yönden, ömür boyu sahnelenecek bir oyuna hazırlar aslında. Öğretim çalışmaları okulun birincil amacı gibi gözükse de kurumun, eğitimcilerin ve etkinliklerin sağladığı eğitimsel katkılar, çocukların birey olma yönünde attıkları ilk adımları içerir. Hayat oyununun farklı sahnelerine katkısı olacak provalar ise okulda gerçekleştirilen etkinliklerle tanımlanır.

Bir çocuğun sosyalleşme süreci, etrafında kendinden başka insanların olduğunu farkettiği anda başlasa da esas süreç, çocuğun yaşıtlarıyla iletişim kurduğu, paylaşımlarda bulunduğu okul dönemiyle gerçekleşir. Okulda çocukların hep birlikte katıldıkları sosyal etkinlikler, onların öncelikli olarak, grup içinde birey olarak var olma durumlarına katkıda bulunur.

Sosyal etkinliklerde çocuğa belli bir role ait görev ve sorumluluk vermek ve bunların takibini isteyerek sorumluluğu yükümlülüğe dönüştürmek, çocuğun sosyalleşme sürecinde bireysel çabasının gruba katkıya dönüştüğünü görmesine ve sonuç olarak ÖZGÜVEN kazanmasına katkı sağlar.

Spor, müzik, drama, tiyatro, resim gibi sanatsal yaratıcılığın ön planda olduğu çalışmalarda çocuk sahip olduğu potansiyeli ön plana çıkarabilir. Erken yaşlarda başlanan bu tür çalışmalar, bireyin yaratıcılık, sosyallik, üretkenlik, alternatif üretme, esnek ve pratik olma gibi özelliklerine katkıda bulunmaktadır.

Sosyal etkinlikler, sundukları konudan (drama, tiyatro, kulüp çalışmaları vs.) bağımsız olarak çocuğun hayatına farklı şekillerde farklı dönemlerde de katkıda bulunur.

Biz Özel Germiyan Bilge Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimizin akademik gelişiminin yanı sıra sanat, spor, teknoloji gibi alanlarda da gelişimlerine önem vererek geleceğin tam donanımlı bireylerini yetiştirmeyi hedefliyoruz. Öğrencilerimizin becerilerini geliştirmeye yönelik pek çok farklı alanda düzenlediğimiz hafta sonu kurslarımız tüm hızıyla etkili bir şekilde devam ediyor.

Kuran-ı Kerim, Robotic Kodlama, Resim, Gitar, Bağlama, Piano, Keman, Bale, Buz Pateni, Jimnastik, Satranç, Basketbol ve Voleybol gibi pek çok alanda çocuklarımızın keyifli güzel vakitler geçirmesini sağlayarak yeteneklerini geliştiriyoruz.