Germiyan Bilge Koleji > Kurucu Mesajı

0 (274) 227 11 10 info@germiyanbilge.com

YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZIN MESAJI

2003 yılında Kütahya’mızın Sultanbağı mahallesinde, eğitime gönül vermiş bir avuç arkadaşımızın bütün maddi ve manevi yokluklarla başladığı özel okul mücadelesinde nihayet bugünlere ulaştık.
Eğitimin yegâne amacının ülkesini ve milletini seven, ATATÜRK İLKE VE İNKILAPLARINA BAĞLI, VATANINI SEVEN TÜRK GENÇLERİ yetiştirmek olduğuna olan inancım ile Germiyan Bilge Eğitim Kurumlarının yönetimine geçme onur ve mutluluğuna sahip olduğum için ziyadesi ile heyecanlıyım.

Sevgili Anne ve Babalar; Anneanne ve Babaanneler,
Eğitim hayatı boyunca atalarımızdan bizlere kalan, bizim de çocuklarımıza bırakacağı değerleri her daim hatırlayan, hatırlatan; yüreğinde yanan vatan aşkı hiçbir zaman sönmeyen, dedelerimizden bizlere emanet bu kutsal topraklar için yapabileceğinin en iyisini yapmaktan hiçbir zaman çekinmeyen; asla din, dil, ırk ayrımı yapmayan birer cevher olarak yetişmeleri konusunda elimizden gelen hiçbir şeyi esirgemeyeceğimizi bilmenizi isterim.

Tüm çocuklarımıza her fırsatta prensip edindirdiğimiz Germiyan düsturunu sizlerin de desteği ile onların asla unutmamasını sağlayacağız: Soran, sorgulayan, neden ve nasıl kelimeleri zihninden hiç eksik olmayan, anlatılan her şeye şüpheyle bakan, mantık süzgecinden geçmeyen hiçbir şeyi kabul etmeyen bilgeler olmaları bizim en büyük arzumuz. Onların bilgi dağarcığına eklenen her kırıntı ile, olgunlaştıkça boynunu biraz daha büken başaklar misali sadece bilgi sahibi olmalarını değil, aynı oranda da alçak gönüllü olma erdemiyle yücelmelerini hedefleyeceğiz.

Zorluklarla karşılaştığında isyan etmeyen; Konfüçyüs'ün de dediği gibi 'karanlığa küfretmektense bir mum yakan'; her zaman yüreğinin sesini dinleyen gençler yetiştirmek istiyoruz. Biliyoruz ki tertemiz yürekleri onlara hep doğru yolu gösterecektir. Özgürlüğün vazgeçilmez kriter olduğu, ancak başkasının özgürlüğünü kısıtladığı anda sınırlarını aştığının bilincinde olan; gerektiğinde susup dinleyen; konuşmak gereken zamanda ise cesurca fikirlerini anlatan; insanlara, inançlara, düşüncelere ve üzerinde yaşadığımız dünyayı paylaştığımız tüm canlıların yaşam hakkına daima saygı duyan nesiller yetiştirmek en büyük amaç ve idealimiz olacaktır.

Kütahya’nın en köklü eğitim kurumunda olduğunuzu; akademik başarının asla tek başına yeterli görülmediği, çocuklarımızın mutlaka en az bir müzik branşı ve en az bir sosyal kulübe katılmasını arzuladığımızı, her türlü sanatsal aktiviteyi sonuna kadar desteklemek üzere hazırlıklı olduğumuzu bilmenizi istiyoruz. Çünkü, ruhsal ve bedensel tatmine ulaşmış zihinlerin her anlamda yaratıcı ve üretken karakter taşıdığını biliyoruz.

Dr. Soner KURTOĞLU
Yönetim Kurulu Başkanı
Germiyan Bilge Eğitim Kurumları